سایر محصولات, محصولات

چسب باغبانی نادر

معرفی:

چسب باغبانی نادر محافظ سلول­ها و ترمیم کننده بافت­های درختان می­باشد که در هنگام قلمه زدن روی سرشاخه و پس از هرس و قطع شاخه­ های اضافی و در قسمت­هایی از درخت ;ه آسیب دیده است از آن استفاده می­شود. چسب باغبانی نادر حاوی هیچ نوع ماده شیمیایی مضر برای سلول­ها و بافت­های گیاه نبوده و ایجاد سوختگی نمی­نماید. پس از استفاده از این محصول در زمان کوتاهی ورقه­ای ایجاد می­شود که در مقابل عوامل طبیعی سرما، گرما و رطوبت کاملاً مقاوم است و بافت گیاه در زیر این لایه به فعالیت حیاتی خود ادامه می­دهد. چسب باغبانی نادر خنثی است و هیچگونه اثر سوئی بر روی درختان یا درختچه­ ها باقی نمی­گذارد. همچنین از مواد کاملاً بی اثر و غیر مضر برای درختان ساخته شده است.

قابلیت اختلاط:

علی رغم اینکه چسب باغبانی نادر دارای قارچ کش می­باشد، قابلیت اختلاط با سایر قارچ کش­ها را داشته و به منظور مبارزه با پوسیدگی نوک و ریشه درختان و درختچه نادرk­ها به کار می­رود.

نحوه کاربرد:

چسب را قبل از مصرف با وسیله­ای مناسب هم زده و مقدار لازم از آن را به محل زخم یا هرس بزنید و سعی کنید زخم­های پایه و پیوندک و محل هرس یا ترک و یا هر زخم دیگر کاملاً با چسب پوشانده شود.

نکات کاربردی:

  • کلیه زخم­های درخت، محل پیوند و همچنین قسمت­های صدمه دیده را باید فوراً و بدون اتلاف وقت پس از انجام عمل پیوند یا هرس با چسب پوشاند.
  • از چسب باغبانی می­بایست به حد اشباع استفاده شود، یعنی باید مقدار کافی از آن را روی زخم­های درخت قرار داد تا از نفوذ آب و هوا زیر پوست گیاه به میزان حداکثر و به طور موثر جلوگیری به عمل آید.
  • در انتهای پیوندک اگر بریدگی وجود داشته باشد باید آن را نیز زیر چسب پیوند پوشانید.
  • استفاده از چسب باغبانی نادر بسیار آسان بوده و احتیاج به گرم کردن ندارد.