دسته‌بندی نشده

تاریخچه شرکت گیاه

شركت گياه با بيش از پنجاه سال سابقه در امر توليد نهاده هاي كشاورزي، كودهاي شيميائي و سموم دفع آفات نباتي اولين توليد كننده كودهاي شيميائي كامل و مركب و بزرگترين توليد كننده سموم دفع آفات نباتي با ۳۰۰۰۰ تن در يک شيفت در ايران ميباشد. واحد تحقيق و توسعه شركت گياه اولين دارنده گواهي R&D از وزارت صنايع و معادن در زمينه توليد كودهاي شيميايي و سموم دفع آفات نباتي در ايران است. اين شركت با بهره گيري از آزمايشگاه و كارخانه بسيار مجهز و كامل خود و همچنين برخورداري از اطلاعات روز دنيا و ارتباط با مراكز علمي و تحقيقاتي دنيا با كنترل دقيق بر روي كليه محصولات توليدي، توليدات خود را بر اساس استانداردهاي FAO و IFA عرضه مينمايد.

دکتر محمد خصوصی بنیان گذار شرکت گیاه، موجب شد سموم کشاورزی که بصورت ساخته شده از سایر کشورها وارد میشد در ایران ساخته شود، همچنین ایشان اولین پایه گذار فرمولاسیون سم و کودهای مختلف کشاورزی در ایران هستند. زحمات ایشان در این زمینه باعث شد حتی روغنی که سالی ۱۳ هزار تن از آمریکا وارد می گردید در خود ایران ساخته شود و بصورت آهسته تا به امروز ۹۰% سموم مصرفی ایران در خود کشور تهیه می شود، بجز سمومی که تحت لیسانس می باشند و ایران حق تولید آن را ندارد و به صورت ساخته شده وارد ایران می گردد.

در سال ۱۳۸۷ دکتر محمد خصوصی را بعنوان پیش کسوت و پدر سم ایران انتخاب کردند و توسط رئیس جمهور وقت به ایشان لوح دادند، علاوه بر آن دکتر محمد خصوصی بعنوان چهره ماندگار و قهرمان قهرمانان صنعت شناخته شد و مابین ۲۵۰۰ صنعت شیمیایی موفق به دریافت مدال پیش کسوت صنایع شیمیایی ایران گردید. شرکت گیاه دارای بزرگترین آزمایشگاه صنایع شیمیایی ایران برای تجزیه سموم می باشد. شرکت گیاه مفتخر است که توانسته بیشتر سموم را در ایران تهیه کند و دست ایادی خارجی را برای این صنعت مهم و مبارز کوتاه کندdoctor

محصولات توليدي اين شركت عبارتند از:

۱- سموم دفع آفات و بيماريهاي نباتي: حشره كشها، قارچ كشها، علف كشها، كنه كشها، نماتدكشها، حلزون كش و دور کننده جوندگان (با كليه فرمولاسيونهاي مختلف موجود در دنيا).

۲- روغن امولسيون شونده: روغن امولسيون شونده سوپر اويل كه در سمپاشي زمستاني و تابستاني براي مبارزه با تخم و پوره كنه ها و شپشكها با اثر پوششي كامل سبب از بين رفتن آنها خواهد شد.

۳- كودهاي شيميائي كامل و مركب به نام هاي قطره طلا و ميكرو با فرمولاسيونهاي مختلف به صورت پودري، گرانول و مايع سوسپانسيون که قابل استفاده براي كليه گياهان زراعي و باغي ميباشد.

۳-۱- كودهاي مايع: قطره طلاي معمولي ۷-۷-۹، قطره طلا + بر، قطره طلاي نيشكر، قطره طلاي برنج، قطره طلاي گندم، قطره طلاي خيار، قطره طلاي پسته، قطره طلاي زينتي، کلات آهن روئين، بذرمال روي صفار، کود روي روزت (محلولپاشي) و بيوماتس گرو (با خاصيت قارچ کشي).

۳-۲- كودهاي پودري: ميكروکلاسيک ۱۵-۱۵-۲۰ ، ميكروسبز ۲۰-۲۰-۲۰ ، ميكروزرد ۶-۶-۳۰(هاي نيتروژن)، ميکرو بنفش ۳۶-۱۲-۱۲ (هاي پتاس)، ميکرو استارتر ۱۰-۵۲-۱۰(هاي فسفر) و ميکرو Trace .

۳-۳- كودهاي گرانوله : كود كامل ماكرو گرانوله ۲۰-۸-۱۵ و ميکرو ريشه ۱۵-۸-۱۵، ميکرو ويژه پسته، ميکرو ويژه کيوي.

۴- مواد افزودني :

۴-۱- گياوت GYAWETT : گياويت ماده اي است با خاصيت پخش کنندگي، که براي افزايش تاثير سموم دفع آفات نباتي بکار مي رود.

۴-۲- گياه گيت GYAH GATE: گياه گيت ماده اي است با خاصيت پخش کنندگي يکنواخت، چسبندگي و نفوذ دهندگي بالا، که بطور اختصاصي براي افزايش تاثير علف کش گليفوسيت بکار برده مي شود.

۴-۳- گياه فست GYAH FAST: گياه فست براي مصرف همراه با علف کشهايي مانند سولفوسولفورون ( آپيروس) و ساير سموم از گروه سولفونيل اوره ها به غير از تري بنورون متيل (گياهستار) به کار برده مي شود.

۴-۴- کوکووتCOCO WETT: کوکووت بصورت اختصاصي براي علف کش تري بنورون متيل ( گياهستار ) مصرف مي شود.

۴-۵- اَد تو فور Add 2,4: Add 2,4 بصورت اختصاصي براي علف کش هاي خانواده کلروفنوکسي استيک اسيد ها بخصوص ۲,۴-D و MCPA و ۲,۴-D+MCPA مصرف مي شود.

۴-۶-کو بِلِند CO-BLEND: زماني که نياز به مصرف همزمان کودها و سموم مي باشد Co-Blend عامل سازگار کننده و باعث اختلاط پذيري بين اين دو ماده است. اين ماده افزودني جهت امولسيون کردن و پخش کردن کودهاي مايع و آفت کشهاي امولسيون شونده (حشره کش، علف کش، قارچ کش) در يک محلول سمپاشي طراحي شده که باعث ايجاد يکنواختي در ترکيب مي گردد. اين ماده، pH و ميزان اسيديته محلول را تنظيم کرده و باعث افزايش سازگاري و ثبات ترکيبات مي شود.

۴-۷-ادجوانت دي جي D.G ADJUVANT   :جهت کنترل آفات مكنده و لارو حشرات در گلخانه ها، مزارع، باغات پسته و درختان ميوه و مرکبات از قبيل مگس سفيد، انواع پسيل، تريپس، زنجره، شته ، شپشک و سپردار، تخم حشرات و کنه با نحوه تاثير از طريق تخريب پوست تخم و حشره بالغ و نيز تخم کنه ها

۴-۸-هُمپلاسHum plus : بعنوان ماده فعال کننده در محلول سمي باعث خيس شدن سطح سمپاشي شده و همچنين اثر سموم را تقويت مي نمايد. اين فرمولاسيون شامل مواد مرطوب کننده-عوامل ضد سفت شدن (بستن) محلول و ضد يخ زدگي مي باشد.

مصرف مواد افزودني باعث افزايش فعاليت و کارايي سم، کاهش دز مصرفي سم، کاهش يا برطرف نمودن مشکلاتي از قبيل تغيير در مشخصات فيزيکي و شيميايي محلول سمپاشي در اثر وجود املاح و ناخالصي هايي که در آب وجود دارد و در نتيجه فراهم نمودن شرايط لازم جهت استفاده صحيح سم که مي توان به ايجاد مواردي از قبيل عدم تغيير pH ، کاهش کف به هنگام تهيه و مصرف محلول سمپاشي، کاهش تبخير، پخش شوندگي و چسبندگي بيشتر و در نتيجه کاهش Drift و هدر رفتن محلول سمپاشي، پراکنده نمودن و ريزتر کردن قطر ذرات سمپاشي اشاره نمود.

۵- حشره كش هاي خانگي:

۵-۱- پودر و اسپري «آرش» با ماده مؤثره پيروتروئيدي با اثر سريع و دوام طولاني براي از بين بردن حشرات موذي و خانگي

۵-۲- پودرواسپري «آش ولاش» كه براساس ماده مؤثره ساي فنوترين توليد گرديده وداراي خاصيت حشره كشي معجزه آسائي براي از بين بردن حشرات موذي وخانگي بخصوص سوسک ميباشد.

۶- مواد باغباني:

۶-۱- اسپري براق كننده سطح برگ به نام تابنده كه برپايه آبي توليدشده كه ضمن غبارزدائي ازسطح برگ باعث طراوت وشادابي گياه ميشود.

۶-۲- حامي واکس براق کننده ميوه مرکبات

۶-۳- چسب باغباني نادر

 

در سالهاي اخير کودهاي شيميايي و سموم توليدي شرکت گياه در کشورهايي از جمله آذربايجان، ارمنستان، افغانستان و تاجيکستان به ثبت رسيده و به آن کشورها صادر ميگردد.quality

بخش تحقيقات: در راستاي توسعه كشاورزي پايدار و رسيدن به خودكفائي در توليد محصول استراتژيك گندم اين شركت با همكاري وزارت جهاد كشاورزي دفتر گندم و برنج در طي سالهاي ۷۷ ،۷۸ و ۷۹ نسبت به اجراي طرح پايلوت تغذيه گياه در ۹ استان كشور و در سطح بيش از ۵۰۰ هكتار با استفاده از كود مايع قطره طلاي گندم به نسبت ۶ تا ۸ ليتر در هكتار همراه با سموم علف كش تاپيك و گرانستار اقدام نموده كه به طور متوسط افزايش عملكرد ۶۷۶ كيلوگرم در هكتار در طرح فوق گزارش گرديده است.

 

همچنين بخش تحقيق و توسعه شرکت گياه در رابطه با انواع فرمولاسيون جديد سموم و کودها، حلالهاي سبز و امولسيفايرهاي قابل استفاده و بي خطر براي محيط زيست در حال مطالعه مي باشد.

 

نكات مهم:

√ موارد مصرف كليه سموم كشاورزي بر اساس كتاب فهرست سموم مجاز كشور تهيه گرديده و لذا بسته به مناطق مختلف و نظر كارشناسان كشاورزي در ساير موارد قابليت استفاده دارد فلذا توصيه ميشود موارد مصرف و مقدار مصرف زير نظر كارشناسان گياهپزشكي و دستور العمل اجرائي آنها انجام پذيرد.

√ چون دستورات مصرف كلي مي باشد و بستگي به شرايط محيطي و امكانات موجود دارد و اين شركت از نحوه نگهداري، روش، زمان و مقدار مصرف و اختلاط آن با ساير سموم توسط مصرف كننده بي اطلاع ميباشد، لذا هيچگونه مسئوليتي متوجه اين شركت نخواهد بود.

√ مقادير توصيه شده در کودها کلي بوده و ميزان دقيق مصرف بسته به سن گياه، شدت کمبود عناصر (بر اساس آزمون خاک و برگ)، شرايط محيطي و نظر کارشناسان ذيصلاح تعيين ميگردد.

شركت گياه قادر به توليد هر نوع فرمولاسيون سم و كود جامد، پودري يا مايع خواهد بود لذا چنانچه براي كشت و زراعتي خاص فرمولاسيون و توصيه كودي خاصي مد نظر باشد اين شركت قادر به توليد آن مي باشد.

 

 

داراي بزرگترين ظرفيت توليد نهاده هاي کشاورزي، دامي و بهداشتي در ايران

داراي مجهزترين آزمايشگاه سنتز و کنترل کيفيت سموم دفع آفات و بيماريهاي نباتي و نهاده هاي کشاورزي در ايران

داراي آزمايشگاه سنتز کودها و سموم بيولوژيک

داراي پروانه R&D (تحقيق و توسعه) از وزرات صنايع و معادن

عضو رسمي و سهامدار انجمن تحقيق و توسعه ايران

داراي بزرگترين کتابخانه در رابطه با سموم و کودهاي شيميايي، بيولوژيک و بهداشت محيط

داراي بيش از ۱۰۰ مقاله داخلي و خارجي در رابطه با سموم دفع آفات نباتي، تغذيه گياه و حشره کشهاي خانگي

داراي پروانه هاي متعدد ثبت شده سموم و کودهاي شيميايي و صادرات رسمي آنها به کشورهاي خاورميانه و شمال افريقا

برنده تنديس کارآفرين برتر از سومين جشنواره قهرمانان صنعت ايران ۱۳۸۶

واحد نمونه کشوري در سال ۱۳۸۷

قهرمان قهرمانان صنعت و اقتصاد ايران در چهارمين جشنواره قهرمانان صنعت واقتصاد در سال ۱۳۸۷

برگزيده به عنوان يکي از مديران برتر در سال ۱۳۸۷

برگزيده به عنوان پيشکسوت صنعت شيميايي ايران در روز صنعت ومعدن ۱۳۸۸

برنده تنديس رعايت حقوق مصرف کننده در سال ۱۳۸۸

 

 

گياه با بيش از ۵۰ سال تجربه در خدمت کشاورزي

توليد كننده انواع سموم دفع آفات و بيماريهاي گياهي، روغن امولسيون شونده، حشره كشهاي خانگي

كودهاي مركب شيميائي جامد و مايع و بيولوژيک، سموم دامي، ساير مواد کشاورزي و باغباني و محلول هاي غذايي

آدرس : جاده مخصوص کرج – ۸ کیلومتری کرج (گرمدره) – بعد از پل راه آهن – خیابان مهندس تاجبخش

خیابان شهید احمدی (خیابان دوم) – انتهای خیابان – کارخانه گیاه

تلفن : ۳۶۱۰۳۲۹۲-۰۲۶           دورنگار : ۳۶۱۰۳۲۹۰ – ۰۲۶

کد پستی : ۳۱۶۴۸۴۷۵۹۱