اسپیکال (SPICAL)

SPICALکنه شکارگر Neoseiulus californicus(Amblyseius californicus)

بسته بندی: بطری ۵۰۰ میلی لیتری با در پوش قابل تنظیم، حاوی ۲۵۰۰۰ کنه شکارگر (تمام سنین متحرک) همراه با مواد حامل بی اثر.

 

آفات هدف:

این کنه شکارگر به تمام مراحل زندگی کنه دو نقطه­ای (Tetranychus urticae) و کنه درختان میوه (Panonychus ulmi)، کنه قرمز مرکبات (Panonynchus citriTarsonemus pallidus و Polyphagotarsonemus latusحمله می­کند، ترجیحا مراحل جوانی آن­ها را مورد حمله قرار می­دهد. این کنه شکارگر می­تواند روی کنه­های دیگر و گرده گیاهان و همچنین چند هفته بدون غذای زنده بماند.

 

راهنمای مصرف:

اسپیکال

میزان مصرف عامل (عدد/ متر مربع) فاصله رهاسازی (روز) دفعات رهاسازی ملاحظه
پیشگیری ۲۵ ۲۱

درمان سبک

۱۰۰ ۱ بار همراه با اسپایدکس
درمان سنگین ۲۰۰ ۱ بار

همراه با اسپایدکس

 

نحوه رهاسازی:

قبل از مصرف بطری را به آرامی تکان داده و بچرخانید. مواد را بر روی برگ­ها بپاشید. در گیاهان با حجم کم می­توانید اسپیکال را به روش ماشینی و با استفاده از دستگاه دمنده کنه Airbug رهاسازی کنید.

 

احتیاط:

در صورت رهاسازی این محصول به روش خودکار توصیه می­شود از ماسک استفاده شود، زیرا استنشاق این محصول ممکن است باعث ایجاد حساسیت گردد.

 

شرایط محیطی:

اسپیکال درجه حرارت بالا و رطوبت پایین را به خوبی تحمل می­کند.

 

راهنمای نگهداری:

عوامل بیولوژیک به علت اینکه بصورت زنده بسته‌بندی و حمل می‌شوند دوره نگهداری و انباردری کوتاهی دارند لذا بلافاصله بعد از دریافت باید روی محصول رهاسازی شوند. نگهداری بیش از زمان توصیه شده تاثیرات منفی روی کیفیت این عوامل خواهد داشت. شرکت کوپرت مسئولیتی در قبال کاهش کیفیت این عوامل در اثر نگهداری بیش از زمان ذکر شده و یا شرایط نامساعد نگهداری نخواهد پذیرفت.

  • بعد از دریافت، ۱ تا ۲ روز قابل نگهداری است.
  • در دمای بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود.
  • بطری­ها به صورت افقی و در تاریکی نگهداری شود.

توجه:

کنه شکارگر اسپیکال نسبت به گروهی از حشره‌کش­های شیمیایی مقاوم است. اسپیکال را همیشه همراه با اسپیدکس استفاده کنید.

 

مشخصات ظاهری:

سنین متحرک: شفاف سفید، نارنجی متمایل به زرد، به شکل قطره، پاهای کوتاه شبیه Amblyseiuse cucumeris. تخم­ها دوکی شکل، شفاف متمایل به سفید، به کرک­هایی که در امتداد رگبرگ­ها و در زیر برگ قرار دارند می­چسبند.

 

نحوه تاثیر:

کنه­های شکارگر بالغ، نمف­ها و لاروها را می­توان در سطح زیرین برگ­ها دید که فعالانه شکار خود را جستجو می­کنند و یا در کمین آن­ها هستند.

 

توجه:

میزان رهاسازی این عامل بسته به نوع فعالیت، شرایط محیطی و نوع گیاه می‌تواند متغیر باشد لذا برای نتایج بهتر توصیه می‌شود با کارشناسانمربوطه مشورت شود.

 

جهت کاربرد در برنامه‌های کنترل تلفیقی آفات به تاثیرات جانبی استفاده همراه با ترکیبات شیمیایی و یا سموم کاربردی توجه شود. جهت اطلاعات بیشتر به Side effect (https://www.koppert.com/side-effects/) مراجعه شود.

http://www.20script.ir